Голова ради

Гунько Василь Володимирович

Робочий телефон: 3-72-51

 

Секретар ради

Дзумедзей Світлана Петрівна

 

78364, Івано-Франківська область, Снятинський район, с. Завалля, вул. Перемоги, 107

 

У склад сільської ради входять села – Завалля, Запруття

 

Завалля – центр сільської ради, село південніше Снятина. Назва походить від словотвору “Місце за валом”, “укріплення, обнесене валом”.

Вперше письмово згадується у 1438 році. Від середини ХVI ст. – містечко. В ХVII ст. у Заваллі знаходився кам’яний замок, укріплений земляними валами. Руїни цього валу збереглися у північній частині села і зараз.

Загальна площа – 2618,90 га, площа населеного пункту – 384,80 га.

Населення – 1086 осіб.

Віддаль до Снятина – 18 км., до Івано-Франківська – 120 км.

Поштовий індекс – 78364

Внаслідок мобілізації на Другу світову війну село втратило 100 односельчан. Їм у селі поставлено пам’ятник – 1969 рік. До інших святинь села належать: пам’ятники Т. Шевченку – 1960 рік, “Вал” – 1990 рік, “Завальська Січ” – 2000 рік. Пам’ятний знак селу – 2006 рік.

В селі існують: млин, столярний цех, пилорама, діє приватне фермерське господарство Володимира Гунька.

Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів стала до ладу у 1976 році. Працює ФАП, дошкільний навчальний заклад, бібліотеки-сільська і шкільна, будинок культури, два кафе, три крамниці, ФГ “Терра-Покуття”.

З ініціативи місцевого керівництва та інтелігенції села тут у 1990, 1995 та 2000 роках пройшли наукові конференції, урочисті, здвиги, святкування приурочені славним сторінкам січового руху. Саме тут у 1900 році адвокатом Кирилом Трильовським було засновано пожежно-руханкове Товариство “Січ”. У населеному пункті діє два храми: собор Архистратига Михаїла (УПЦ КП), собор Архистратига Михаїла (УГКЦ).

 

Запруття – село на правому березі р. Прут. Відстань до сільської ради – 4 км.

Назва населеного пункту утворена за аналогією – Залісся, Залуччя і подібних, первісно за пруття – “місцевість за Прутом”. Таке найменування поселенню, яке відоме з 1752 року, могли дати тільки жителі м. Снятина.

В селі діють: ФАП, клуб, крамниця, телефонна станція. Населений пункт повністю газифікований у 2003 році

Фермерське господарство “Медвідь” спеціалізується в галузі рослинництва, а агропідприємства “Прут-Агро” і “Снятинчанка” займаються тваринництвом. В основі діяльності фермерського господарства Савкевича Є. М. – рослинництво.