Рожко Іван Іванович

Фроляк Михайло Мирославович

78344, Івано-Франківська область, Снятинський район

Сільський голова – Томащук Степан Богданович                     тел.сл. 54101

Секретар сільської ради – Плехтяк Ганна Іванівна                   тел.сл. 54101

До складу сільської ради входять села :Устя, Орелець та Тулова.

Устя (Ustia) – центр сільської ради, до якої входять  населені пункти Орелець і Тулова. Село Устя розташоване на лівому березі р. Пруту коло гирла р. Белелуйки, західніше Снятина. Топонім утворений від апелятиву устя праслов’янське usti (je): іменник "устя" є синонімом до слова "гирло".

Площа населеного пункту – 404,4 га.

Перша згадка про село 1443 року. Знаходиться на висоті 274 м над рівнем моря. У 1550-1762 р.р. мало міський статус як Устя Тенчинське (приватних власників).  У даний час Устя має 404 господарських двори та 1292 мешканці.

До 100-річчя з Дня народження Кобзаря, у 1914 році в селі насипано пам’ятну могилу-курган. Встановлено хрест на пам'ять про скасування панщини (1848 р.) і хрест тверезості ( 1879 року).

В 1853 р побудована дерев"яна церква св. Миколая.

В 1972 році відкрито пам’ятник жителям села, які загинули у Другій світовій війні,а в 1979 році - пам’ятник В. І. Порайко (12.Х.1888  – 25.Х.1937) – уродженцю села, державному діячеві, наркому юстиції УРСР, згодом репресованому у 30-х роках ХХ ст.

Після проголошення Незалежності України у селі 1993 року насипано "Могилу січових стрільців".

Село газифіковане. У населеному пункті діють: фельдшерсько-акушерський пункт, будинок культури на 300 глядацьких місць з вокальними чоловічим та жіночим ансамблями, сільська та шкільна бібліотеки. У селі є млин і пилорама (ПП "Тесляр"), крамниця від споживчого товариства "Запрутянське", дві приватні крамниці, ресторан "Колиба". На території сільської ради господарюють сільськогосподарські товаровиробники ТзОВ АПФ "Роднік", ПАПП "Вітамир", філія "Перспектив-Землепродукт" МХП".

Спортивну славу селу принесла футбольна команда "Роднік".

В селі діє загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів, осередок "Просвіти".

Люди села, його трудівники і герої – це найбільший скарб Устя.

Орелець (Orelets') – село на р. Орелець (лів. прит Пруту), зх. Снятина. Топонім походить від назви р. Орелець, яка є, можливо, демінутивним до Орель. Назва Орель тюркського походження із значенням "кут". Територія краю була колись багата лісами, гніздилось багато птахів, зокрема орлів. Звідси, вважають старожили, пішла назва села. Першофіксується 1373 року.

Нині тут 242 господарських двори. Церква св. Миколая побудована 1864 року. У селі 3 каплиці, хрести тверезості, на пам’ять про відкриття церкви, на відзначеня 100-ліття хрещення України, могили січових стрільців та воїнів УПА, обеліск воїнам Другої світової війни (1967 р.), пам’ятник Т. Г. Шевченку (1989 р.).

Народний дім, фельдшерсько-акушерський пункт, кафе з магазином, кафе "Альфа" від споживчого товариства "Запрутянське" роблять життя людей більш зручним.

Силами греко-католицької громади села побудована нова церква, діє загальноосвітня школа I-II ступенів. В Орельці мешкав письменник Володимир Хронович (1890–1973), автор книг "Мамусине серце" (1961 р.), "Павло Богуш" (1970 р.).

Тулова (Tulova) – село на р. Прут, зх. Снятина. Згадується у документах 1564 року. Назва села утворена від особової назви Тул + суф. –ов(а). Особове ім’я Тул, можливо, походить від давньослов’янського імені Тулимиръ.

Село письмово першофіксується 1564 року. Нині у Тулові 262 господарських двори.

Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці. Побудована 1869,  дзвіниця – 1925 років. У селі є 6 каплиць, пам’ятник загиблим воїнам Другої світової війни, пам’ятник Т. Г. Шевченку (1960 р.), могила січових стрільців. Працює ФАП, приватна крамниця, кафе-магазин тощо. У селі діє загальноосвітня школа I ступеня, сільський клуб.