Тростянецька

Голова ради

Пилип’юк Іван Михайлович

Робочий телефон: 4-91-80

Декларація про доходи

 

Секретар ради

Прокоп’юк Оксана Іванівна

 

78353, Івано-Франківська область, Снятинський район, Тростянець

Сільський голова Пилип'юк Іван Михайлович    тел.служб. 4-91-80

Секретар Прокопюк Оксана Іванівна    тел.служб. 4-91-80

Сільська рада у складі одного села - Тростянець

Тростянець (Trostianets') – село на р. Дубовець (пр.прит. Пруту), пд.-зх. смт. Заболотова. Першофіксується 1426 року. Топонім походить від апелятиву тростянець – "місцевість, поросла тростиною, очеретом". Дереват від прикметника тростяний + суф. – ель у субстантивуючій функції "на означення різних речей" (порівняймо – холодець, свинець). Утворення томоніму можливе від одного об'єкта. Потік, що бере початок або тече на місцевості, зарослій тростиною, може називатися Тростянець.

Загальна  площа – 1252,30 га., площа нас. пункту – 532,50 га.

Населення – 1292 осіб

Віддаль до Снятина – 32 км, до Івано-Франківська – 87 км.

Поштовий індекс – 78353

В селі є 493 господарські двори. На території села працюють загальноосвітня школа І-ІІ ст. в якій навчається 132 учні, фельдшерсько-акушерський пункт, будинок культури, бібліотека. На території сільської ради знаходяться автомобільна заправка ТзОВ "Захід", ставкове господарство фірми "Октан", цехи по відгодівлі свиней (на 200 голів), та розливу мінеральної води, торгівельні організації, кафе "Колиба".     

Тут народився і творив письменник Іван Михайлюк (1906-1989).

У Тростянці розпочався життєвий шлях двох художників – Василя та Івана Остафійчуків. Іван Остафійчук - Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка (2007).

Природні особливості і господарська діяльність села відбилися в його топоніміці, наприклад, пасовище Требіж при тростянецькій дорозі. Повні загадок і мовних таємниць кутки села: Буркало, Говдир, Матлащенка, Кушнірівка, Рогатка, Мереково, Росіш, Царина тощо. За Тростянцем у північному напрямку на глибині 10-50 метрів залягає висококалорійне буре вугілля. Через село протікає річка Дубовець. Між Іллінцями і Тростянцем височина має горби до 250  метрів над рівнем моря.

Жителі села дбають про розвиток свого рідного Тростянця, зміцнення його економіки та урізноманітнення інфраструктури, плекають паростки національної культури.