Голова ради

Майгутяк Іван Васильович

Робочий телефон: 4-37-40

 

Секретар ради

Никифорук Мирослав Дмитрович

Робочий телефон: 4-37-40

 

78350, Івано-Франківська область, Снятинський район, Троїця

 

Сільська рада у складі одного села - Троїця

Троїця (Troitsia) – центр сільської ради, село на пр. березі Прут, пд.-зх. смт. Заболотова. За народним переказом заснували село три брати-козаки із Придністров'я, а що були дуже побожними людьми і вправними майстрами то збудували на новому місці церкву названу в ім'я Отця і Сина і Святого Духа Троїцькою. Перша письмова згадка в 1549 році.

Загальна площа – 2525,80 га, площа нас. пункту – 763,10 га.

Населення – 1840 осіб

Віддаль до залізничної станції Заболотів – 6 км, до Снятина – 26 км, до Івано-Франківська – 86 км.

Поштовий індекс – 78350

            Село лежить у передгір'ї Карпат. Горбиста місцевість, лісові масиви надають населеному пункту неповторного природного колориту. Унікальні ландшафти, чисті повітря і вода гірської річки створюють сприятливі умови для розвитку в цих околицях зеленого туризму. У центрі села росте величезний дуб, якому майже 300 років. Тут це єдиний свідок сивої давнини, який немало бачив на своєму віку.

            На території села розвинули свою діяльність фермерське господарство  Дмитра Сенюка, ПП "Азимут", ряд дрібних підприємств. Один із підрозділів приватного підприємства "Любава" (директор Богдан Гриник).

            У селі також діють народний дім, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, сільська АТС налічує 60 абонентів.

            У 1972 році в населеному пункті побудовано нову школу. З жовтня 2003 року для дітей п'ятирічного віку відкрито дошкільну групу, яку регулярно відвідують до 20 дошкільнят. У вересні 2002 року навчальний заклад І-ІІ ст. реорганізовано у загальноосвітню школу І-ІІІ ст.

Населений пункт прикрашає чимале число пам'ятників: воїнам загиблим у Другій світовій війні (1967 р.), Т.Г. Шевченку (1992 р.), пам'ятний хрест (1994 р.).

            Духовною перлиною села безумовно є церква Пресвятої Трійці, яка на кошти громади побудована у 1863. Вона дерев'яна, однобанна, хрестоподібна. Традиційного стилю. Освячена 1865 року.

            28 серпня 1996 року в день Пресвятої Богородиці на фасаді будинку сільської ради (колишнє парохіальне приміщення) відкрито меморіальну дошку на честь 125-річчя з дня народження Василя Стефаника, який не раз гостював тут у священика о. Василя і написав новели "Новина" та "Синя книжечка".