Голова ради

Баглай Михайло Володимирович

Робочий телефон: 4-11-19

 

Секретар ради

Левко Світлана Йосипівна

Робочий телефон: 4-44-42

 

78351, Івано-Франківська область, Снятинський район, Іллінці

 

Сільська рада у складі одного села - Іллінці

Іллінці (Illintsi) – центр сільської ради, село на р.Дубовець (прит. р. Пруту), пд.-сх. смт.Заболотів. Топонім походить від патронімної назви Іллінці – особова назва Ілля; за переказами, найменування населеного пункту походить від назви Святоіллінської церкви та чоловічого монастиря святого Іллі, який колись існував на території села (первісно, можливо, еллінці "люди, що відбудували цю церкву чи монастир"). До наших днів, як відгомін тих далеких часів, у топоніміці Іллінців збереглися назви "Монастирський садок", "Монастирська саджавка". За другою версією – першим жителем села був священик на ім'я Ілля. Треті пояснюють, що найменування дано від імені Іллі, яке було дуже поширеним серед хлопчиків і чоловіків села. Якби там не було, ясно одне: назва дана від чоловічого імені Ілля.

Загальна площа – 2343,00 га, площа нас.пункту – 796,10 га

Населення – 2296 осіб

Віддаль до Снятина – 25 км., до Івано-Франківська – 85 км.

Поштовий індекс 78351

Село відоме з 1475 року. Тут в урочищі Хомова (західна околиця села) виявлено сліди трипільської культури та культури фракійського гальштату (поселення Іллінці І). У 1634-1644рр. Іллінці значилось містечком.

Дві основні релігійні громади гуртуються довкола храмів Успіння Пресвятої Богородиці (цегляна, побудована 1998р., належить УПЦ КП), Успіння Пресвятої Богородиці (цегляна, побудована 1999р., належить УГКЦ) та Пророка Іллі (дерев'яна, побудована 1995р., належить УГКЦ).

Силами громади повстали пам'ятники Лесі Українці (1973р.), Іванові Франку (1992р.), могила січових стрільців, пам'ятний хрест воякам УПА, відновлено пам'ятний хрест про скасування панщини, збудовано 15 капличок.

Тривають ремонтні роботи по відновленню після пожежі однієї з церков (Пророка ІЛЛІ) та Будинку культури. Завершено  роботи по підвідному газопроводу та проведено повністю газифікацію села.

У щоденних клопотах про добро громади тривають будні і свята сільського голови Михайла Баглая.