Співпраця

Міжнародними партнерами Снятинського району є два повіти Республіки Польща:

 

   - з Ченстоховським повітом Сілезького воєводства  підписано Умову про співпрацю та співробітництво 11 грудня 2001 року;

- з Картузьким повітом Поморського воєводства Умову було підписано 7 грудня 2011 року.

 

      Крім районної ради, зі сторони Снятинського району в 2008 році Угоди про співпрацю та співробітництво підписали 7 місцевих рад нашого району з гмінами Ченстоховського повіту, а саме:

Снятинська міська рада – місто і гміна Конецполь,

Заболотівська селищна рада – місто і гміна Бляховня,

Балинцівська сільська рада – гміна Домброва Зєльона,

Джурівська сільська рада – гміна Конопіска,

Завальська сільська рада – гміна Пширув,

Попельниківська сільська рада – гміна Миканув,

Хутір-Будилівська сільська рада – гміна Янув.

 

 

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА ЧЕНСТОХОВСЬКОГО ПОВІТУ

Ченстоховський повіт розташований в північній частині Сілезького  воєводства. На півночі він межує з Лодзьким воєводством, з східної сторони — з Святокшиським, а південна і західна сторона — з чотирма іншими повітами Сілезького воєводства: Завєрцянським, Мишковським, Люблінецьким і Клобуцьким.

Загальна площа повіту - 1519  км², що становить 12,4 % загальної площі Сілезького воєводства. Він є найбільшим по території у всьому воєводстві і одним з найбільших в Польщі. Адміністративно поділений на 16 гмін,  з яких 2 — селищно-міські, а решта 14 — сільські гміни. Середня площа гмін в повіті 95 км², при чому найбільша Кломніце – має 148 км², а найменша Старча – 20 км². В повіті проживає 134 тис. мешканців. Густота населення — 88 чоловік на км².

Географічно Ченстоховський повіт лежить на Краківсько-Ченстоховській висоті, яка є західною частиною Малопольської висоти.

Східна і північна частина повіту розташовані на території Влощовської низовини.

Таке розташування істотно вплинуло на широку гаму видів рослин і тварин, яких на ній можна спостерігати.

Найцінніші місця природи охороняються на території мальовничих парків — Орлині Гнізда, Ставки, Ліси над Верхньою Лісвартою. Щоб зберегти багатство фауни і флори, відокремлено 7 резерватів природи і 77 пам’ятників природи – в основному дерева.

Крім цього, в гміні Ольштин визнано пам’ятником природи  площу 10 га, на якій розташовані Товарні гори — стара гора з 4 печерами і розлогими скальними базами.

Поверхня лісів  в повіті - 43 679 га, що становить 29% його загальної площі. Найбільшу територію ліси займають в Бляховні, Янові і Ольштині. В основному це береза, вільха, дуб, клен, ясен, явір, вяз, ялина, бук.

Ченстоховський повіт — в основному сільськогосподарський, є невеликі приватні підприємства, а також надання послуг. Інтенсивніше розвивається туристична галузь. Тут можна оглянути різноманітні туристичні послуги.

Чудові терени для відпочинку в більшості, знаходяться на Краківсько-Ченстоховській Юрі (шляху).

Різноманітні краєвиди з скальними узгір´ями, печерами а також багатими лісовими засобами створюють найкращі умови для різних форм  і видів відпочинку.

Любителі туризму можуть розвивати своє туристично-спортивне хоббі на велосипедних і пішохідних доріжках. Крім скальних територій, на яких можна здійснювати підйом  по скалах і  горах, розташовані великі лісові площі.

Останнім часом мешканці сіл повіту проявляють все більшу заінтересованість агротуризмом. В Ченстоховському повіті агротуристичні господарства вже працюють в Янові, Ольштині, Бляховні, Камєніци Польськєй і Лельові.

Сітка доріг базується на запланованому автошосе А1, яка сполучає Скандинавію з Балканами і півднем Європи. Дороги місцевого значення охоплюють цілий повіт рівномірною сіткою. В багатьох випадках вони виконують роль не тільки локальних доріг, але й становлять єдиний під’їзд (крім залізничних доріг) до східної частини Ченстохови, де розташований дуже розвинутий регіон господарської діяльності. Залізниця має додаткове і важливе значення, а в майбутньому, після реформи структури польських державних залізничних доріг, може мати велике значення для перевезення пасажирів, товарних перевезень.

Через територію повіту проходить важлива залізнична лінія Катовіце-Ченстохова-Варшава, а також Катовіце-Ченстохова-Гданьск. Великим плюсом для повіту є близька відстань до аеропорту в Пижовіцах (близько 60-ти км від Ченстохови), який щорічно приймає близько 2,4 млн. пасажирів.