Балинцівська

Голова ради

Гнатчук Василь Петрович

Робочий телефон: 4-73-35

 

Секретар ради

Каралаш Світлана Петрівна

Робочий телефон: 4-73-35

 

78312, Івано-Франківська область, Снятинський район, с.Балинці

 

Сільська рада у складі сіл – Балинці, Бучачки, Трофанівка.

 

Балинці (Balyntsi) – центр сільської ради , село на р.Чорнява (лів. Прит. Пруту), пн.. смт. Заболотів на 15 км. Утворення назви можливе від: давньослов’янського Балеславъ, Баломиръ. Українське діалектне бала означає "бовдур", "тюхтій". Балинці – єдине в Україні село з таким ім'ям, проте зі спорідненою назвою Балин маємо населені пункти у Вінницькій та Хмельницькій областях.

У Балинцях знайдено натільний бронзовий двораменний хрестик княжої доби, про що писав Ярослав Пастернак.

Загальна площа – 2662,20 га, до Івано-Франківська - 85 км.

Населення – 2650 осіб

Поштовий індекс 78312

Тепер на території населеного пункту діють: фермерське господарство "Пернеровського", приватні підприємства "Матіола", "Престиж", "Роса".

У сільській АТС 512 телефонних номерів, з них: по селах Балинці, Бучачки, Трофанівка – 380, по селах Кулачківці і Хом'яківка – 132.

До послуг місцевих мешканців - сільський будинок культури на 500 глядацьких місць, фельдшерсько-акушерський пункт, бібліотека з книжковим фондом 17500 примірників, дошкільний навчальний заклад "Бджілка", у якому 52 вихованці, відділення зв’язку, ощадного банку, стоматологічний кабінет, ветлікарня.

Балинці – село, в якому від 1537 року була парохія, тобто ще тоді у поселенні діяв храм Божий і жив священик. Тисяча вісімсот двадцять дев'ятого року у населеному пункті побудовано нову дерев'яну церкву Різдва Христового. Наділена відпустом у день Введення в храм Пречистої Діви Марії. Звідси пізніше мотив зміни титулу церкви і храмового свята. Належала до Кулачківського деканату УГКЦ. Метрики (церковна документація) зберігалися при храмі від 1766 року. Будинок пароха теж був дерев'яним, вибудований 1886 року.

 

Бучачки (Buchachky) – село на р.Чорнява (лів. прит. Пруту), пд. смт. Гвіздця. Виникло на землях села Балинці. Наймення населеного пункту походить від родової назви Бучачки < Бучака < андронім Бучак (поширене на цій території прізвище, що є суфіксальним дериватом якогось давньослов'янського імені: Будислав, Budimir). В селі існує переказ, що першими жителями Бучачок буди втікачі від панського гніту з містечка Бучач, що на Тернопіллі.

Площа нас. пункту – 237,50 га

Населення – 684 особи

Віддаль до Снятина – 20 км, до Івано-Франківська – 85 км.

Поштовий індекс 78313

У населеному пункті нараховується 192 домогосподарства. У ньому діють Будинок культури на 150 глядацьких місць, бібліотека з книжковим фондом 8000 одиниць, фельдшерсько-акушерський пункт. Із промислових підприємств активно розвивається цегельний завод (керівник Джаман Василь Олексійович).

Свято оберігають у селі Божий храм, який спочатку носив назву св. Іоана Богослова. Тепер титул церкви – Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці (храмове свято 22 грудня). Вона дерев'яна, трибанна, форми корабля (витягнута в плані). Споруджена у зруб. Куполи – бані вибудовані вздовж головної осі. В захисті добудована частина комірки. На головному вході споруджена веранда - дисонанс. В минулому крита ґонтом. Пізніше дахи і стіни вище першого рівня покриті бляхою. Церква знаходиться в доброму стані. Побудована 1839 року на кошти громади, освячена 1840-го. Закрита 1961, відкрита й наново освячена 1989 року після ремонту. Іконостас п'ятиярусний. При церкві діє недільна школа. Дзвіниця побудована разом з церквою. В селі є дві каплиці.

 

Трофанівка (Trofanivka) – село на р. Чорнява, пд.-сх. смт. Гвіздця. Тотонім утворений від особової назви Трофан < Митрофан або Трифон + суф. –івка. Вперше згадується у документах з 1767 року. У нововиниклім селі, яке заснувалося на землях Кулачківців, одними з перших поселилися Олекса Здирчук й Іван Корбутяк з Балинців, Іван Дзаманюк з Бучачок, Григор Угринчук із Закарпаття, Григор Антонюк, Іван Буряк, Федір Демчук, Іван Зенюк, Захарій Курак, Михайло Лесюк, Максим Макимчук, Юрій Прусак та ін.

Площа нас.пункту – 189,00 га

Населення – 700 осіб

Віддаль до Снятина – 20 км, до Івано-Франківська – 85 км

Поштовий індекс 78314

Тепер у селі діють клуб на 200 глядацьких місць, фельдшерсько-акушерський пункт, бібліотека з книжковим фондом 8000 одиниць, цех ритуальних послуг.

Серед відомих вихідців села – Демчук Дмитро Олексійович (1944 р. н.) – академік МАНЕБ, знаний меценат, почесний житель Трофанівки та Драган Олександр Васильович (1981 р. н.) – аспірант Львівської консерваторії, студентський мер м. Львова.

Кожного року на Покрову під проводом сільської ради жителі Трофанівки гідно вшановують борців за волю України, вихідців села, брата і сестру Томчук Олексія Дмитровича (1920–1944) та Томчук Ганну Дмитрівну (1928–1945). А у день скорботи 9 травня сумовито поблискують свічки по невинно убієнним на фронтах Другої світової війни, звучить стоголоса молитва. Бо пам'ять жива…

 

 

 

Депутати Балинцівської сільської ради

·         Винничук Василь Васильович

·         Грабовецька Марія Василівна

·         Грабовецький Іван Васильович

·         Джаман Любов Василівна

·         Драган Ганна Романівна

·         Здерчук Любов Іванівна

·         Здерчук Михайло Миколайович

·         Каралаш Світлана Петрівна

·         Книшук Василь Петрович

·         Конюк Наталія Василівна

·         Москалюк Василь Васильович

·         Німчук Олександра Миколаївна

·         Павлюк Іван Іванович

·         Симотюк Іван Іванович

 

Склад членів виконавчого комітету Балинцівської сільської ради

·         Глібчук Іван Михайлович

·         Тимофійчук Олександр Богданович

·         Гаврилюк Мирослава Василівна

·         Андрицюляк Роман Дмитрович

·         Граб'юк Михайло Григорович

·         Жабчик Олег Васильович

·         Короленко Іван Андрійович

·         Михальчук Ольга Григорівна

·         Чурак Ярослава Романівна

·         Шварговський Степан Михайлович

·         Шулепа Володимир Мирославович

·         Мельник Гнат Михайлович

·         Неміш Петро Васильович

·         Савич Григорій Іванович

·         Фербей Олександр Васильович