Онлайн бібліотека
Борис Гуцуляк. Великий скарб маленького міста

Автори ідеї створення цього видання та колектив виконавців намагалися зробити так, щоб вийшло в світ щось більше, аніж сам буклет робіт Б. Гуцуляка. Це своєрідний реквієм пам’яті Великого Майстра на папері.

Книжка складається з двох розділів: «СКУЛЬПТУРА» (переважно бронза і мармур) та «КОЛАЖІ» (сюрреалістичні фотофантазії автора у співпраці з талановитим художником світлин Яремою Процівим). У ній можна також ознайомитись з рецензіями на творчість Бориса Гуцуляка відомих віртуозів українського красного письменства Тараса Прохаська, Володимира Єшкілєва, Юрія Андруховича, Івана Ципердюка, Василя Добрянського та спогадами про нього Володимира Чипиги, Ярослава Семелюка, Тетяни Вовк.

Скульптурні роботи оздоблені поетичними асоціаціями з-під пера Володимира Чипиги.

Тематична лінія розділу «Скульптура»: Вступ, Жінка, Великі імена, Філософія буття, Пори року, Завершення життя Майстра.

детальніше »

СНЯТИНЩИНА. 20 років Незалежності

Анотація

У цьому своєрідному виданні у формі фотолітопису подано найяскравіші сторінки історії, незгасаючої пам‘яті, розвитку виробництва, будівельної галузі, освіти, культури, співробітництва із польськими друзями за двадцять років незалежності України у Снятинському районі на Прикарпатті.

Книга адресована інтелігенції, молоді і студентству, науковцям, мешканцям краю.

детальніше »

ПОВСТАНСЬКИЙ РУХ НА СНЯТИНЩИНІ

У пропонованому виданні відображено події національно-визвольної боротьби ОУН, УПА, розповідається про політичні репресії радянської влади на теренах Снятинського району в 1940–1950-х роках. Матеріал підготовлений на підставі архівних джерел, друкованих матеріалів і спогадів учасників визвольних змагань. Автори намагались якнайглибше описати долі тих, які все своє життя присвятили служінню рідній землі, які загинули в боротьбі за свою Батьківщину, які пройшли випробування у сталінських таборах та дочекались  такої омріяної незалежності України. Окремим додатком подано біографічні довідки учасників ОУН, УПА зі Снятинського району.

Адресується науковцям, краєзнавцям, педагогам, учнівській та студентській молоді, працівникам органів місцевого самоврядування і державної влади, усім, хто цікавиться історією рідного краю.

 

детальніше »